• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

krusevo

Robert Hren nam je pripravil poročilo iz prvih dveh taskov državnega prvenstva.

Kot verjetno vas večina že ve,od sobote na Ratitovcu poteka državno prvenstvo v preletih,v jadralnem padalstvu.Barve kluba zastopama Tadej Krevh in Hren Robert.

Task 1
Za prvi dan nas zaradi JZ odpeljejo na Krvavec,zgornja postaja žičnice kjer je dovolj prostora za vseh 120 pilotov ki nas je prijavljenih na tekmi.Zraven so se kot ze prejšna leta madžari in litvanci.Ker sem v zadnjih letih kar nekaj ur preletev na gorenjskem,mi teren odgovorja veliko bolj kot globače na ratitovcu.Je pa res,da na takem terenu,ki je omejen zaradi CTR-ja,lahko sestavijo grebensko dirko,kjer pridejo na svoj račun tiščači :) sestavijo nam task dolg nekaj malega čez 70km,z štartnim cilindrom JZ od štarta nad ravnino,kolikor je dopuščal to CTR,nato pa Kriške gore,nazaj do Krvavca ter se enkrat nazaj proti Sv.Petru čez Dobrčo in nato v cilj.Sam štartam kar slabo,nekje na polovici,ko začnemo tiščati na žalost ugotovim da imam nekaj narobe na sedežu,žal ne morem tiščati gada več kot polovico,pa še to si moram pomagati z zategnjeno levo komando :( sam napadem kriško po ravnini,kar se izkaže za dobro potezo,saj ravnina lepo dela.Me pa preseneča kako piloti tudi v nižjih klasah tiščijo gas na polno,in jih kar težko dohitevam z polovico gasa ter krajšo linijo.Vreme nam je postreglo res z dobrim vremenom,na trenutke z zelo močnimi diganji,vse do 3 točke ko priletimo nad dobrčo in vidim veliko pilotov prvih dveh skupin v podnu.Tadej lepo pobira do baze proti begunjščici,nakar kar nekako isto štartama proti cilju.Do cilja samo peljemo ob grebeno skoraj brez povrtavanja,sam pridem v cilj na srečo dobesedno po podnu,nekje na 50 mestu,Tadej par mest pred mano.Z letenjem sem bil zadovoljen,žal pa mi je kvaril priokus gas katerega smo zrihtali po tekmi.Tadej je letel do dobrče menda zelo dobro,vendar je tam zgubil skoraj pol ure in z rezultatm seveda ni zadovoljen.
 
Task 2
 
Zaradi odpovedanega drugega dneva nas čaka T2 na ratitovcu.Task sestavijo v pravo poslastico xc letenja.Sam se res že nekaj časa po tihem upal na task,kjer se štartni cilinder postavi v smeri Železnikov,nato pa druga obratna Most na soči,tretja obratna je bila Gorenja vas,ki je dopuščala veliko različnih opcij,kako priti čimprej do nje in cilj Senično.
Zaradi popoldanskih ploh in pokrivanj se nam kar mudi na štartu.Prvi štartajo v lep steber in lepo vrtijo do baze,nekje med  polovici štartama z Tadeju,kjer naletima na katastrofalni interval.Mene splakne takoj 150m po štart kjer je že vse v senci,Tadej pa se bližje skalam lepo trudi v še nekaj z soncu obsijanam skalam kje se bori z ostalimi piloti za "preživetje".Žal vrtim nulco kar nekaj zavojev in se na koncu v obupo odločim,da grem poskusit srečo proti Železnikom,vendar se mi vse sproti pokrije in pristanem v grapah pod štartu še z dvema pilotoma.Jezen in razočaran gledam kako glavna skupina štarta izpod baze in se odpelje priti sorici.Tolažim se da je kar nekaj pilotov v nerešljivem položaju po štartu in namenjena k pristanko.Na pristanko imajo velik LCD,kjer ob pirčko spremljamo tekmo v živo.Ko je že večina pilotov pri Mostu na Soči se začne vreme podirat,pokrivanja in kar nekaj kapljic je bilo čutit že na pristanko ko je prva skupina obrnila Gorenjo Vas.Kot prvi v cilj prileti Dušan Orož,nekaj minut za njim Jošt Napret.Nato pa se skupina 10 pilotov,v kateri je tudi Tadej.Takoj ko pristanejo tekmo zaradi dežja ustavijo.Res je zglesalo ze zo grdo in po mojem mnenju bi se moralo ustaviti že prej.
Tadej na koncu na super 10 mestu,sam pa se tolažim da mamo 25% discard tako da se lahko se borim za dobro uvrstitev v C kategoriji kjer letim Klavdijevega Aspena6.Klavdij še enkrat hvala za rent :)
 
 
© 2014 Društvo Adrenalin