• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show

Od 21.4.-24.4. je v Cerkljah na Gorenjskem (vzletišče Krvavec )  potekala tekma Karavanke Open, ki je letošnja prva liga tekma. Vreme nam ni bilo ravno naklonjeno, saj sta bila od štirih tekmovalnih dni izpeljana samo dva. Posledično je bila tudi manjša udeležba- samo 26 tekmovalcev. Registracija je potekala v Adergasu, od kjer so nas s kombiji peljali do zgornje postaje kabinske žičnice. Tam smo imeli vmesni postanek, počakati smo morali, da so vse pripeljali in da komisija sestavi task. Od tam pa smo se do štarta peljali z enosedežnico.

Prvi dan so določili 116 km dolg task ( optimizirano 100 km )-malo sem pa tja, nato pa do Stola in nazaj. Zaradi močnega JZ  bil smo imeli probleme že na štartu. Zame je bil velik dosežek že to, da sem obrnila štartni cilinder, saj sem se morala boriti za vsak meter. Na poti do prve obratne točke sem bitko z vetrom izgubila in bila prizemljena. Po približno dveh urah od štarta je bila dirka ustavljena, saj je bila obratna točka Kamniški vrh v rotorju in je to predstavljalo nevarnost. Zmagovalec dneva je bil Primož Suša.

Naslednji dan so določili 78 kilometrsko disciplino ( optimizirano 64 km ): Krvavec-Gozd-Grad-Senično-Štefanja gora-Preddvor-Grad. Tokrat je bilo precej vzhodnika in ko sem videla s kakšno hitrostjo se peljem proti prvi obratni točki, me je zaskrbelo kako bo s povratkom . Na srečo je bila vsaj termika radodarna, čeprav je bilo treba tiščati v veter in me je po pristanku ( skoraj 5 ur letenja ) bolela noga od pospeševalca.  Vse je odtehtal prelep razgled in spoznavanje, vsaj zame,  novega okolja. Vmes sem morala parkrat stisniti zobe in se boriti naprej. Na koncu, čeprav sem že imela cilj pred seboj, se je bilo treba še zadnjič potruditi in prečkati dolino Kokre. Imela sem komaj dovolj višine za dolet v cilj, a mi je na koncu uspelo. Meni in še šestnajstim drugim pilotom.

Skupno:

1.Primož Suša

2. Jošt Napret

3. Dušan Orož

Ženske:

1.Lara Leban

2.Anita Toth

Pripravila Lara Leban

© 2014 Društvo Adrenalin